Szukamy rodziny adopcyjnej dla 4,5-letniego Aleksa oraz jego 3,5-letniego braciszka o imieniu Kuba. Chłopcy są zakwalifikowani do adopcji. Przebywają w zawodowej rodzinie zastępczej.

Chciałabym byście spojrzeli na Chłopców💓 „oczami” ich zastępczej cioci:

„Każde dziecko powinno mieć mamę i tatę, lecz los nie zawsze jest sprawiedliwy. Aleks i Kuba są tego przykładem. Rodzice dzieci zerwali wszelki kontakt z chłopcami. Nie interesowali się nimi nimi w przeszłości, i nie interesują się i teraz. Nie pytają, jak dzieci się czują? Czy są zdrowe?

Młodszy Kubuś

Niestety i tutaj los nie oszczędził Aleksa i Kuby. Kubuś jest wesołym uczuciowym chłopakiem. Uczęszcza do przedszkola, ma zajęcia z logopedą oraz zajęcia z terapeutą – zaburzenia sensoryczne. Kubuś przyjmuje rispolept – ma on pozytywny wpływ na jego rozwój intelektualny. Zawsze gdy odbieram Kubusia z przedszkola biegnie do mnie krzycząc „mama, mama”, a ja jestem tylko ciocią💔.

Kubuś bardzo potrzebuje rodziców: mamy i taty.

Aleks

Starszy brat Aleks jest pogodnym dzieckiem, które bardzo lubi być przytulane, ale znowu ma tylko ciocię i wujka. Urodził się z niewielką wadę serca, która nie ma wpływu na jego funkcjonowanie – nie ma potrzeby brania leków, tylko kontrola raz w roku u kardiologa i tak jak Kubuś uczęszcza na zajęcia z Logopedą.

Bracia

Chłopcy są ze sobą bardzo zżyci, choć nieraz się sprzeczają jak to bracia☺. Lubią układać puzzle, jazdę na rowerze hulajnodze, spacery. Liczymy na to, że znajdą się dla nich rodzice, że to z mamę i tatą będą poznawać świat, że to mama i tata będą przytulać ich do snu, a nie ciocia i wujek.”

Kontakt:

Rodziny, które chciałyby dowiedzieć się więcej o Chłopcach, porozmawiać z opiekunem prawnym – zapraszam do kontaktu po szczegółowe informacje: dzieckoadopcyjne@gmail.com (ewentualnie na priv na FB). Dzieci są z województwa kujawsko-pomorskiego.

🔽Dla osób bez kursu

Osoby, które dopiero rozważają temat adopcji i zastanawiają się od czego zacząć i jak wygląda cała procedura odsyłam do naszego✅ Zestawu – „Przewodnika po adopcji” . Znajdziecie w nim też aplikację „Ośrodki Adopcyjne” – ułatwiającą wybór OA na podstawie opinii innych kandydatów.

Zebrane w niej trzy poruszające historie pozwalają lepiej zrozumieć adopcję i trudności, z jakimi borykają się małe dzieci, których rodzice biologiczni zawiedli. Stawiają one pytania dotyczące realizacji głównej idei całego systemu pomocy i opieki zastępczej oraz adopcji, w którym dobro dziecka powinno być zawsze na pierwszym miejscu. Czy faktycznie tak jest? Czy życie trzech małych chłopców jest tutaj najważniejsze?