Szukamy rodziny adopcyjnej dla 20-miesięcznego Chłopczyka💓. Rodziny po szkoleniu w Ośrodku Adopcyjnym lub na końcowym etapie procedury.

Chłopczyk pierwsze miesiące życia spędził w szpitalu

Maluszek jest skrajnym wcześniakiem. Urodził się w 26 tygodniu ciąży. Ważył mniej niż 1 kg. Został pozostawiony przez matkę biologiczną w szpitalu. Pierwsze 5 miesięcy swojego życia spędził na oddziale. Początkowo, ze względu na wcześniactwo jego stan zdrowia wymagał wsparcia medycznego. Ale później mógł już opuścić szpital, ale brakowało dla niego miejsca i nie miał dokąd pójść.

W końcu w wieku 5 miesięcy trafił do rodziny zastępczej. Początki były trudne, brakowało odporności, Chłopczyk często chorował na krtań, miał słabe napięcie mięśniowe.

Od samego początku była prowadzona intensywna rehabilitacja. Zresztą jest kontynuowana do dziś ale już raz w tygodniu.  Efekty rehabilitacji są ogromne skoki rozwojowe były zaskakujące. Obecnie lekarze określają stan dziecka jako opóźnione adekwatnie do wieku.

Maluszek zaraz po urodzeniu przeszedł oprację przyklejenia siatkówki tzw. retinopatia wcześniaków. Widzi na oba oczka ale lewe oko jest znacznie słabsze od prawego. Nosi okulary ale bez nich widzi również dobrze.

Chłopczyk uwielbia słuchać czytanych mu bajek oraz gdy mu się śpiewa. Sam również potrafi zaśpiewać „Sto lat” lub fragment piosenki „Panie Janie”. Uwielbia zabawy na świeżym powietrzu, bujanie, wożenie rowerkiem i wiele innych.

Potrafi zabrać ulubioną zabawkę 4-latce i nie oddać. Oczywiście nadrabia płaczem. Chodzi gdy jest podtrzymywany za jedną rękę. Potrafi też stać chwilę bez trzymania, a to już jest ostatni krok do samodzielnego chodzenia. Maluszek potrafi sam jeść. Nie ma żadnych chorób genetycznych czy rozwojowych.

Kontakt

🔽Rodziny (te, które ukończyły kurs lub są na końcowym etapie procedury) i chciałyby dowiedzieć się więcej o Chłopczyku oraz porozmawiać z opiekunem prawnym – zapraszam do kontaktu po szczegółowe informacje💌: dzieckoadopcyjne@gmail.com (ewentualnie na priv na FB).

Dla osób bez kursu

🔽Osoby, które dopiero rozważają temat adopcji i zastanawiają się od czego zacząć i jak wygląda cała procedura odsyłam do naszego Przewodnika po zawiłych procedurach adopcyjnych:💚 „Kompendium wiedzy o adopcji. Narodziny miłości”💚. Książka jest dostępna:w Sklepiku adopcyjnym. Powstała w oparciu o doświadczenia kilkuset par i osób samotnych, które przeszły procedury związane z przysposobieniem dziecka (również i nasze).