Szukamy rodziny zaprzyjaźnionej dla Rodzeństwa💓, przebywającego w placówce. Ważne, by rodzina mieszkała w okolicach:  Gostynina, Kutna, Płocka Żychlina, Włocławka, Gąbina lub była gotowa dojeżdżać do dzieci i być obecna w ich życiu. 

Dzieci💓 od prawie 4 lat mieszkają w placówce. Rodzeństwo to: chłopiec 11 lat i  dziewczynka 10 lat. Dzieci mają uregulowaną sytuację prawną i mogą być również adoptowane.

O Chłopcu

Chłopiec jest bardzo bystry, inteligentny. Jego ulubione przedmioty w szkole, to W-f i matematyka. Reprezentuje on często swoją szkołę w międzyszkolnych zawodach sportowych. To dusza towarzystwa wśród swoich rówieśników. Uwielbia grać w piłkę nożną. Wkrótce ponownie zacznie treningi w klubie piłkarskim. W przyszłości chciałby zostać piłkarzem.

Bardzo lubi budować z klocków Lego i świetnie mu to wychodzi, oraz układać puzzle, grać w planszówki. Lubi też zabawę na basenie, jazdę rowerem. Jest bardzo wysportowany. Uwielbia aktywnie spędzać czas.

O Dziewczynce 

Dziewczynka jest rezolutna, mądra i wrażliwa. W szkole lubi najbardziej W-f i przyrodę. Chętnie i często  pomaga w pracach ogródkowych, czy w kuchni. Odkryła w sobie pasje do jazdy konnej. Dziewczynka bardzo lubi zwierzęta. Lubi chodzić na basen. Doskonale jeździ na rolkach, lubi jazdę rowerem. Chętnie chodzi z wychowawcami i dziećmi na długie spacery. W przyszłości chciałaby zostać kosmetyczką. 

Dzieci wychowują się na wsi i w takim otoczeniu najlepiej się czują, czyli duże podwórko do zabawy, ogródek, zwierzęta biegające po podwórku, to jest ich ulubiona przestrzeń.

Dzieci są zdrowe. Sytuacja prawna dzieci jest uregulowana. Są po różnych przejściach życiowych i bardzo potrzebują kogoś tylko dla siebie. Cioci, wujka – rodziny zaprzyjaźnionej, która poświęcałaby im czas i uwagę, z którymi mogliby celebrować i kontynuować swoje pasje sportowe.

Chłopiec jest na początku nowych znajomości, czy zmian nieco zdystansowany. Obserwuje, analizuje sytuację. Często potrzebuje czasu, aby z odwagą zawrzeć nowe znajomości. 

Kontakt w sprawie Dzieci

Osoby zainteresowane poznaniem Rodzeństwa proszę o kontakt sms z Panią dyrektor placówki typu rodzinnego pn. Horyzont – Eweliną Iwańską (która oddzwoni) – tel. +48 571 251 668. Jest też możliwość kontaktu mailowego💌: pow.horyzont@gmail.com lub fundacjaefop@gmail.com. Adres placówki: Strzałki 25, 09-500 Gostynin, województwo mazowieckie.

Dzieci mają uregulowaną sytuację prawną, więc jest też mozliwość ich adopcji.

✅Dla osób bez kursu

Osoby, które dopiero rozważają temat adopcji i zastanawiają się od czego zacząć i jak wygląda cała procedura odsyłam do naszego Przewodnika po zawiłych procedurach adopcyjnych:💙 „Kompendium wiedzy o adopcji. Narodziny miłości”. Książka jest dostępna:w⏩  Sklepiku adopcyjnym. Powstała w oparciu o doświadczenia kilkuset par i osób samotnych, które przeszły procedury związane z przysposobieniem dziecka (również i nasze).