Szukamy rodziny zastępczej (z możliwością adopcji w przyszłości) z kwalifikacjami dla 19-miesięcznej dziewczynki💗 przebywającej w placówce opiekuńczo-wychowawczej na terenie Dolnego Śląska.

Rozwój Dziewczynki

Pomimo zdiagnozowanego opóźnienia we wczesnym etapie rozwoju, w ostatnim czasie, dziecko poczyniło znaczące postępy rozwojowe, zarówno w zakresie społeczno-emocjonalnym, jak i fizycznym. Koordynacja wzrokowo-ruchowa dziewczynki jest prawidłowa, dziecko samodzielnie chodzi, biega, szczególnie bardzo lubi spacery z opiekunem za rączkę.

Dziewczynka👶 potrafi odnaleźć się w grupie rówieśniczej, jest pogodna, z łatwością inicjuje kontakt z opiekunem, wyciąga rączki, aby ją przytulać. Interesuje się zabawkami, chętnie bawi się nimi na macie, jest spostrzegawcza, dąży do osiągnięcia zamierzonego celu. Zabawiana śmieje się, wydaje okrzyki radości. Uśmiechem odpowiada na uśmiech opiekuna, który ją zabawia. Widoczne są próby odtwarzania słów po opiekunie. Potrafi naśladować ruchy opiekunki.

Zainteresowania dziecka

Dziewczynka potrafi utrzymać skupienie podczas czytania przez opiekuna krótkiej bajki dla dzieci dostosowanej do wieku rozwojowego. Występuje ciekawość poznawcza – dziewczynka podąża wzrokiem za opiekunem wskazującym obrazki w bajce, odwraca się również w kierunku dźwięku, chętnie odkrywa struktury, kształty, wielkości.
Bardzo lubi tańczyć, wyczuwa rytm muzyki. Szczególnym zainteresowaniem dziewczynki są buty, jak każdej młodej damy. Jej brązowe loczki oraz pojawiające się dołeczki podczas uśmiechu oczarowują każdą napotkaną osobę. Dziewczynka marzy, aby bajki na dobranoc czytali jej upragnieni, kochający rodzice.

Opinia o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju

Ze względu na opóźnienia rozwojowe we wczesnym okresie dzieciństwa, dziewczynka posiada opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju. Niepodważalnie, dziewczynka potrzebuje stałych, kochających rodziców💞, którzy obdarzyliby ją bezwarunkową miłością.

Kontakt

💚Rodziny (tylko te, które ukończyły kurs i posiadają kwalifikację) i chciałyby dowiedzieć się więcej o Dziewczynce i porozmawiać z opiekunem prawnym – zapraszam do kontaktu po szczegółowe informacje: dzieckoadopcyjne@gmail.com (ewentualnie na priv na FB).

Pomóż – wypełnij 🙂

▶️🟢Cały czas zbieramy Wasze doświadczenia dotyczące współpracy z różnymi ośrodkami adopcyjnymi z całej Polski – Ankieta jest anonimowa, 3-minutowa znajdziecie ją tutaj➡️: Ankieta Ocena Wasze opinie i doświadczenia są niezwykle cenne, dla tych którzy dopiero zaczynają❤️.

Poczytaj 🙂

Dla osób bez kursu

💙Osoby, które dopiero rozważają temat adopcji i zastanawiają się od czego zacząć i jak wygląda cała procedura odsyłam do naszego Przewodnika po zawiłych procedurach adopcyjnych: „Kompendium wiedzy o adopcji. Narodziny miłości”. Książka jest dostępna:w Sklepiku adopcyjnym. Powstała w oparciu o doświadczenia kilkuset par i osób samotnych, które przeszły procedury związane z przysposobieniem dziecka (również i nasze).