Szukamy rodziców adopcyjnych dla małych dzieci – rodzeństwa z województwa kujawsko-pomorskiego

Starszy Chłopczyk urodził się w 2019 roku, a młodszy w 2020. Otrzymali odpowiednio 9 pkt w skali Apgar i 10. Rodzice Chłopców wychowywali się w domu dziecka, byli bardzo młodzi, gdy urodzili się Chłopcy. Niestety nadużywali alkoholu. Na szczęście u dzieci nie zdiagnozowano FAS-u.

Starszy z Braci

U starszego 4,5-letniego Chłopca występuje łagodna niedomykalność zastawki trójdzielnej, jednak wada ta nie ma wpływu na jego funkcjonowanie. Chłopczyk rozwija się dobrze, adekwatnie do wieku. Od dwóch lat chodzi do przedszkola. Ma również zajęcia z logopedą. Jest komunikatywny, spostrzegawczy, skory do zabawy, lubi być w centrum uwagi. Uwielbia układać puzzle, pomagać w porządkach domowych, jeździć na rowerze.

Młodszy z Braci

Młodszy 3,5-letni Chłopczyk ma na imię Kubuś. Zdiagnozowano u niego opóźniony rozwój psychoruchowy, opóźniony rozwój mowy, zaburzenie więzi, niepełnosprawność intelektualną w stopniu lekkim, zaburzenia sensoryczne. Mama leczyła się psychiatrycznie. Chłopiec uczęszcza do przedszkola integracyjnego – ma zajęcia WWR: logopedę oraz terapię z sensoryki. Na chwilę obecną przyjmuję lek – rispolept, który zalecił psychiatra. Lek ma na celu wpłynięcie na rozwój intelektualny dziecka, ponieważ rozwój mowy i rozwój psychoruchowy u Kubusia był opóźniony.

Opiekunowie Chłopczyka widzą poprawę w rozwoju dziecka. Kubuś rozumie co się do niego mówi, wykonuje polecenia. W związku z zaburzeniami występują u Chłopczyka momenty kiedy krzyczy, po chwili się uspokaja.

O Kubusiu

Kubuś to pogodne dziecko, jest kontaktowy i bardzo lubiany w przedszkolu przez dzieci i bardzo dobrze się tam odnajduje. Jest bardzo wrażliwy, uczuciowy. Uwielbia jeździć na rowerze, chodzić na długie spacery, pluskać się w wodzie. Często bawi się małymi samochodzikami, do niektórych zabawek bardzo mocno się przywiązuje. Objęcie dziecka terapią z zaburzeń sensorycznych i terapią logopedyczną przynosi efekty, a Kubuś robi postępy.

Kontakt‼:

Rodziny, które chciałyby dowiedzieć się więcej o Chłopcach, porozmawiać z opiekunem prawnym – zapraszam do kontaktu po szczegółowe informacje✅: dzieckoadopcyjne@gmail.com (ewentualnie na priv na FB). 

Dla osób bez kursu🔽

Osoby, które dopiero rozważają temat adopcji i zastanawiają się od czego zacząć i jak wygląda cała procedura odsyłam do naszego Zestawu – „Przewodnika po adopcji” . Znajdziecie w nim też aplikację „Ośrodki Adopcyjne” – ułatwiającą wybór OA na podstawie opinii innych kandydatów😊.

▶Poczytaj😊