Szukamy rodziny adopcyjnej dla rocznego Beniusia z województwa mazowieckiego.

Chłopczyk pierwsze dwa miesiące swojego życia spędził w szpitalu na oddziale neonatologicznym, czekając na wolne miejsce w pieczy zastępczej. Ze szpitala trafił do Rodzinnego Domu Dziecka, w którym oprócz niego jest jeszcze 7 innych dzieci. Beniuś ma tutaj dwóch nieco starszych kolegów, trzymają się razem i lubią bawić we trójkę. Bardzo lubi towarzystwo innych dzieci.

Beniu dobrze się rozwija, badania psychologiczne wykazały, że mieści się w normach. W skupieniu ogląda książeczki, łączy klocki budując wieże. Chłopczyk jeszcze niedawno stał trzymając się czegoś i zaczynał dopiero chodzić bokiem przy meblach. Obecnie nauczył się już samodzielnie chodzić i sprawia mu to ogromną radość.

Beniuś uwielbia przytulanie, noszenie, drapanie po pleckach, chlapanie się w kąpieli. Powoli przygotowuje się też do mówienia – ćwiczy sylaby. Jednak z wypowiedzeniem swoich pierwszych słów czeka na nowych Rodziców.

Diagnoza

Beniu jest wolny prawnie ale ośrodek adopcyjny nie ma dla niego kandydatów na rodziców z powodu diagnozy: pFAS (Partial FAS).

Beniu jest bardzo pogodnym dzieckiem, swoim uśmiechem od razu chwyta za serce. Często chichocze, gdy coś go rozśmieszy. Gdy coś mu się uda, klaszcze z radością w dłonie, doceniając swoje sukcesy. Jest na etapie rozwoju, że wszystko go ciekawi, wszystko pragnie dotknąć, zobaczyć, usłyszeć, zbadać.

Beniu próbuje naśladować inne starsze dzieci. Lubi turlać piłkę i puszczać samochodziki. Jest zafascynowany 2 kotami, które mieszkają w RDD. Chłopczyk uwielbia je obserwować.

Całym sobą chłonie otaczający go świat. Świat, w którym nie ma dwóch najważniejszych osób w życiu – Mamy i Taty.

Osoby, które chciałyby dowiedzieć się więcej o Chłopczyku – zapraszam do kontaktu po szczegółowe informacje:💌 dzieckoadopcyjne@gmail.com (ewentualnie na priv na FB). 

****

💚Dla osób bez kursu, które myślą o adopcji i nie wiedzą, jak zacząć

Osoby, które dopiero rozważają temat adopcji i zastanawiają się od czego zacząć i jak wygląda cała procedura odsyłam do naszego✅ Zestawu – „Przewodnika po adopcji” . Znajdziecie w nim też aplikację „Ośrodki Adopcyjne” – ułatwiającą wybór OA na podstawie opinii innych kandydatów.

💚Do poczytania – poznajcie nasze publikacje, które zmieniają wyobrażenie o adopcji:

Poniżej fragment z „Moje nowe życie po adopcji – historie dorosłych adoptowanych”:

„Nie pamiętam chwili, gdy zabierano mnie i mojego brata z domu dziecka. Utkwiło mi w pamięci tylko moje wejście do nowego domu, gdzie na ścianie w kuchni wisiała solniczka. Stałam i wpatrywałam się w nią zdziwiona, aż moja nowa mama mi wszystko wyjaśniła.

Pamiętam też pierwsze noce po adopcji, które niemal całe przepłakałam. Miałam w sobie ogromny lęk. Nie pamiętam przed czym. Później był to również lęk przed moją adopcyjną mamą, gdyż próbując mnie uspokoić i nie dając sobie z tym rady strasznie krzyczała…”