Szukamy rodziny dla 6-letniego Chłopca z województwa lubuskiego. Stasiu od 2 lat przebywa w Rodzinnym Domu Dziecka. Jest dzieckiem zdrowym.
Chłopiec jest wrażliwy, empatyczny i niezwykle uważny na potrzeby innych. Potrafi okazywać troskę i ciepło, a jednocześnie sam bardzo potrzebuje bliskości oraz poczucia bezpieczeństwa. Największą radość sprawiają mu zabawy ruchowe a szczególnie gra w piłkę oraz spokojne chwile przy układaniu klocków LEGO. Za kilka tygodni będzie obchodził swoje 7. urodziny — to wyjątkowy moment, który bardzo chcielibyśmy, aby stał się początkiem nowego rozdziału w jego życiu.
Stasiu uczęszcza do zerówki, w której radzi sobie bardzo dobrze. Z zaangażowaniem uczestniczy w zajęciach, robi wyraźne postępy i zaczyna coraz ładniej czytać. Chętnie podejmuje także drobne obowiązki domowe, co pokazuje jego odpowiedzialność i gotowość do współpracy.
Z opinii wychowawców wynika, że Stasiu rozwija się prawidłowo zarówno pod względem emocjonalnym, społecznym, jak i poznawczym. Bierze aktywny udział w zajęciach, stopniowo przełamuje swoją nieśmiałość i coraz częściej zgłasza się do odpowiedzi. W grupie rówieśniczej funkcjonuje dobrze nawiązuje relacje z innymi dziećmi, jest koleżeński i otwarty. W kontaktach z dorosłymi bywa jeszcze nieco wycofany, jednak z czasem nabiera pewności siebie.
Szukamy dla Stasia rodziny, która będzie gotowa otoczyć go troską, cierpliwością i zrozumieniem. Bardzo zależy nam na tym, aby proces poznawania przebiegał stopniowo chcielibyśmy, aby przyszli opiekunowie mieli możliwość przez pewien czas odwiedzać chłopca, budując z nim relację i poczucie bezpieczeństwa przed jego przejściem do nowego domu.
💙Kontakt
Osoby (po szkoleniu w OA lub na końcowym etapie procedury), które chciałyby dowiedzieć się więcej o Stasiu – zapraszam do kontaktu po szczegółowe informacje💌 dzieckoadopcyjne@gmail.com (ewentualnie na priv na FB).
*****
💚Dla osób bez kursu, które myślą o adopcji i nie wiedzą, jak zacząć
Osoby, które dopiero rozważają temat adopcji i zastanawiają się od czego zacząć i jak wygląda cała procedura odsyłam do naszego Zestawu – „Przewodnika po adopcji” . Znajdziecie w nim też aplikację „Ośrodki Adopcyjne” – ułatwiającą wybór OA na podstawie opinii innych kandydatów.
Poczytaj💚
- Opowieści Mam adopcyjnych: „Dzięki adopcji zostałam mamą” i „Od pierwszego spojrzenia…” – adopcja oczami kobiet. Znajdziecie w niej historie kilkudziesięciu kobiet, które doświadczyły różnych odcieni macierzyństwa adopcyjnego.
- Historie Ojców adopcyjnych: „Adopcja oczami ojca”
- Doświadczenia Dzieci adopcyjnych: „Moje nowe życie po adopcji”
Poniżej fragment z tej ostatniej publikacji (jednej z najważniejszych‼, bo bardzo rzadko możemy spojrzeć na adopcję oczami dziecka):
„W momencie adopcji miałem skończone 3 lata. Raczej się nie cieszyłem. Nie potrafiłby wtedy z czegokolwiek się cieszyć. Byłem dzieckiem maltretowanym i bardzo nieszczęśliwym
. Blizny na ciele przypominają mi tamten okres mojego życia. Są pamiątką zła, którego doświadczyłem…
Moja mama zginęła w wypadku po zaledwie roku od chwili adopcji
. Do dziś ją pamiętam i czuję jej dobroć
. Codziennie wieczorem siedziała długo przy mnie.
„Jesteś moim skarbem…”
Miała taki rytuał, że przed snem całowała wszystkie moje blizny, powtarzając że jestem jej skarbem, że to na mnie tak czekała i że mnie bardzo kocha
. Jej długie, jasne włosy łaskotały mnie po twarzy. Początkowo nie wiedziałem co się dzieje. Bałem się.
Byłem dzieckiem, które nigdy wcześniej nie doświadczyło czułości. Ale potem czekałem na te chwile z nią spędzone. Jej ciepło zmieniało mnie i otwierało…”