"Rozmowy adopcyjne"

Który Ośrodek Adopcyjny wybrać? - To pytanie, które najczęściej zadają sobie osoby decydujące się na adopcję dziecka.

Decyzja ta może okazać się kluczowa z punktu widzenia całego procesu adopcyjnego,  zwłaszcza że w Polsce nie obowiązuje rejonizacja, a każdy Ośrodek Adopcyjny nieco inaczej podchodzi do kryteriów i zasad kwalifikacji kandydatów na rodziny adopcyjne. Występują wyraźne różnice w interpretacji przepisów ustawy, tych które regulują proces adopcyjny i selekcję kandydatów.

Dodatkowo różny jest czas oczekiwania na propozycję przyjęcia dziecka w poszczególnych ośrodkach adopcyjnych, różne jest też podejście do osób pragnących adoptować w pojedynkę.

W efekcie dochodzi do sytuacji odrzucenia danej rodziny w jednym OA, a w drugim Ośrodku Adopcyjnym te same osoby są traktowane jako bardzo wartościowi kandydaci.

Każde odrzucenie, dyskwalifikacja, odroczenie w procesie adopcyjnym to ogromny stres dla rodzin i często strata czasu. Niektóre się poddają. Rezygnują ze swoich marzeń.

Dlatego pomysł na zebranie szczegółowych opinii osób starających się o adopcję i rodzin, które już przysposobiły dziecko wydaje się tak ważny i pomocny.

Co zyskasz decydując się na zakup e-booka:

 • Znajdziesz w niej  odpowiedzi na szereg pytań dotyczących adopcji i sytuacji rodzin przysposabiających dziecko.
 • Lepiej zrozumiesz rzeczywistość adopcyjną, poznasz radości i problemy z jakimi na co dzień borykają się rodziny adopcyjne oraz praktyczne sposoby ich rozwiązywania na przykładzie konkretnych historii.
 • Poznasz historie kilkudziesięciu kobiet, który adoptowały dziecko (Czasem jedno, a czasem więcej. Zdrowe lub z różnymi problemami. Razem z mężem lub w pojedynkę. W Polsce lub za granicą. Bezpośrednio w ośrodku adopcyjnym lub zaczynając od zostania rodziną zastępczą. Z okna życia, domu dziecka lub pogotowia opiekuńczego. Kilkadziesiąt lat temu lub stosunkowo niedawno). Książka ukazuje też historie nieudanych adopcji, choć przeważają te szczęśliwe.

Książka bawi, wzrusza i fascynuje. Czyta się ją jednym tchem i trudno się od niej oderwać. Opisane historie są pełne wiary i nadziei oraz głębokiej życiowej mądrości. Ukazują ogromną determinację kobiet i ich niezłomną siłę w realizacji największego pragnienia, jakim jest doświadczenie macierzyństwa. To również obraz walki o jak najlepszą przyszłość adoptowanego dziecka.

Do kogo skierowany jest e-book:

 • do wszystkich rodzin adopcyjnych, zastępczych, biologicznych oraz ich bliskich i przyjaciół,
 • osób przymierzających się do adopcji dziecka i rozważających taką możliwość oraz niezdecydowanych,
 • osób, które obawiają się adopcji ze względu na „wszechobecne negatywne wyobrażenia, stereotypy i mity” dotyczące tego tematu,
 • osób, pragnących poznać rzeczywistość adopcyjną bez koloryzowania i upiększania oraz przekonać się z jakimi radościami i troskami zmagają się na co dzień rodzice adopcyjni.
Pobierz przykładowy rozdział
Narodziny miłości książka

Szczegółowe informacje o e-booku:

 • E-book w formacie pdf
 • Składa się z kilkudziesięciu krótkich historii, które wyłaniają się z odpowiedzi kobiet (mam adopcyjnych) na 8 pytań, uwzględniających różne aspekty adopcji dziecka.
 • Łącznie: 113 stron
 • Wielkość pliku około 33 MB
Akceptuję