Cart
0

Zrozumieć adopcję

Opowieść o nadziei i wytrwałości: Oto trzy historie małych chłopców, które zmienią Twoje spojrzenie na adopcję.

Kup teraz
Nowość

„Zrozumieć adopcję”

Poznaj poruszające historie trzech małych chłopców: Maciusia, Antka i Piotrka. Najstarszy ma zaledwie 5 lat. Początek życia tych dzieci jest do złudzenia podobny, ale ich dalsze losy układają się inaczej. Zebrane tu historie, oparte na prawdziwych wydarzeniach, ukazują zarówno siłę ludzkiego ducha, jak i trudności, z jakimi borykają się dzieci, których rodzice biologiczni zawiedli.

smutny mały chłopiec

Pierwsza historia, dotycząca Maciusia, jest wciąż niezakończona. Poznajemy jego wczesne dzieciństwo z opowieści matki biologicznej, która dzieli się swoimi doświadczeniami. Widzimy również bierność instytucji, które ostatecznie podejmują błędne decyzje, pozostawiając los chłopca w niepewności.

Drugą historię poznajemy z perspektywy mamy adopcyjnej Antka. Można powiedzieć, że Antek ma wyjątkowe szczęście w swoim nieszczęściu, trafiając do rodziny, która z determinacją walczy o jego dobro. Niestety, instytucje zawodzą, a trudne zachowania chłopca są nieprawidłowo interpretowane jako wynik przemocowego podejścia adopcyjnego ojca. Ta rodzina doświadcza całkowitego braku zrozumienia ze strony otoczenia.

Trzecia historia, najbardziej poruszająca, ukazana zostaje dzięki zwierzeniom matki zastępczej. Ta niezwykła kobieta prowadzi zawodową rodzinę zastępczą i do jej domu trafia Piotrek - ofiara przemocy. Chłopiec jest głęboko zraniony przez swoich biologicznych rodziców, co wywołuje szereg zaburzeń w jego zachowaniu i ma wpływ na dalszy rozwój. Jednak, pojawia się iskierka nadziei, sugerująca, że życie Piotrka może się zmienić. Czy jednak i w jego przypadku będziemy mieć szczęśliwe zakończenie?

 

Te trzy poruszające historie pozwalają nam lepiej zrozumieć adopcję i trudności, z jakimi borykają się małe dzieci, których rodzice biologiczni zawiedli. Stawiają one pytania dotyczące realizacji głównej idei całego systemu pomocy i opieki zastępczej oraz adopcji, w którym dobro dziecka powinno być zawsze na pierwszym miejscu. Czy faktycznie tak jest? Czy życie trzech małych chłopców jest tutaj najważniejsze?

Do kogo skierowany jest e-book:

  • do wszystkich rodzin adopcyjnych, zastępczych, biologicznych oraz ich bliskich i przyjaciół,
  • osób przymierzających się do adopcji dziecka i rozważających taką możliwość oraz niezdecydowanych,
  • osób, które obawiają się adopcji ze względu na „wszechobecne negatywne wyobrażenia, stereotypy i mity” dotyczące tego tematu,
  • osób, pragnących poznać rzeczywistość adopcyjną bez koloryzowania i upiększania oraz przekonać się co czują adoptowane dzieci i jak postrzegają adopcję.

Szczegółowe informacje o e-booku:

  • E-book w formacie pdf.
  • Składa się z trzech historii, które pozwalają zrozumieć adopcję.
  • Łącznie: 18 stron.
  • Wielkość pliku około 15 MB.

Tablet i książka stojące opok siebie z okładką książki zrozumieć adopcje

19,00 
15,00 
15,00 
Buy now
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni to: 15,00 
Akceptuję