Szukamy rodziny adopcyjnej dla 3 i pół letniego Chłopczyka💓 z województwa dolnośląskiego. Dorianek jest dzieckiem śmiałym, radosnym o ujmującym uśmiechu. Zapoznanie z nowymi osobami (dorosłymi bądź dziećmi) nie stanowi dla niego problemu. Chętnie bawi się w grupie ale również potrafi „zatracić się” we własnych zabawach.

Dorek

Dorek (jak mówią na niego rodzice zastępczy) obarczony jest Autyzmem atypowym, FAS oraz niepełnosprawnością – całościowym zaburzeniem rozwoju. Mimo tego jest bardzo samodzielny, potrafi się ubierać, bez problemu używa łyżki i widelca, pije sam z kubeczka. Sam wchodzi po schodach przytrzymując się ściany bądź barierki. Jednak przy zejściu ze schodów potrzebuje już pomocy opiekuna.

Chłopczyk jest ciekawy świata

Bardzo chętnie się bawi i uczy nowych rzeczy. Z ciekawością reaguje na wszystko, co inni próbują jemu pokazać. Jeśli chodzi o mowę to jest na początku drogi, jednak stopniowo poznaje nowe słowa. Chętnie próbuje powtórzyć wszelkie ćwiczenia logopedyczne co daje widoczne efekty. Tu zobaczycie, jak bardzo się stara – Ćwiczenia logopedyczne 😊

Dorian ma troszkę problem z akceptacją słowa „Nie” w swoim kierunku, wtedy reaguje krzykiem i czasami płaczem jednak wystarczy chwila i dobry humor powraca. Bardzo lubi się przytulać i jest spragniony uwagi. Jednak wystarczy, że opiekunowie zastępczy poświęcą mu kilka chwil to zaraz rekompensuje to przepięknym uśmiechem i buziaczkami. Wspólne wygłupy to ulubiona część codziennych zabaw Chłopczyka.

Kontakt

Rodziny (najlepiej te, które ukończyły kurs i posiadają kwalifikację) i chciałyby dowiedzieć się więcej o Dorianku i porozmawiać z opiekunem prawnym – zapraszam do kontaktu po szczegółowe informacje💌: dzieckoadopcyjne@gmail.com (ewentualnie na priv na FB).

Dla osób bez kursu

▶✅Osoby, które dopiero rozważają temat adopcji i zastanawiają się od czego zacząć i jak wygląda cała procedura odsyłam do naszego Przewodnika po zawiłych procedurach adopcyjnych:💟 „Kompendium wiedzy o adopcji. Narodziny miłości”. Książka jest dostępna:w Sklepiku adopcyjnym. Powstała w oparciu o doświadczenia kilkuset par i osób samotnych, które przeszły procedury związane z przysposobieniem dziecka (również i nasze).