Szukamy rodziny adopcyjnej dla Kacperka💓, który za kilka miesięcy skończy dopiero 2 latka (Najlepiej osób po szkoleniu w OA i z kwalifikacją na rodziców adopcyjnych).

Chłopczyk jest pogodnym, uroczym dzieckiem. Nie ma jeszcze nawet 2 lat. Od pierwszych dni swojego życia przebywa w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej. Rodzice biologiczni przestali się nim interesować krótko po jego narodzinach, a mieszka w województwie kujawsko-pomorskim.

O Chłopczyku

Kacperek jest bardzo pogodnym dzieckiem. Lubi być noszony na rękach. Urodził się przed czasem, w 33 tygodniu ciąży, przez cięcie cesarskie. Po porodzie wystąpiły u Maluszka zaburzenia oddychania, z tego powodu był poddany wentylacji. U Kacperka też doszło do przedwczesnego zarośnięcia szwów czaszkowych, co na razie nie wpływa na stan zdrowia dziecka, ale wymaga obserwacji.

Chłopczyk jest w trakcie diagnozy FAS, choć podczas porodu nie był narażony na alkohol, ale prawdopodobnie mama czasem piła będąc z nim w ciąży.

Przy odpowiednim wsparciu i wspólnej pracy rodziców adopcyjnych i specjalistów Kacperek ma potencjał na funkcjonowanie na pograniczu lekkiej niepełnosprawności intelektualnej, bądź górnego poziomu umiarkowanej niepełnosprawności intelektualnej.

Chłopczyk porusza się samodzielnie, jest bardzo ruchliwy i ciekawy świata. Przy spożywaniu posiłków potrzebuje jeszcze wsparcia opiekunów. Kacperek też na razie nie mówi, swoje potrzeby komunikuje płaczem lub gestem.

Zainteresowania dziecka

Maluszek szczególnie interesuje się samochodami. Autka to zdecydowanie teraz jego pasja. Ostatnio też chętnie ogląda książeczki sensoryczne, przy obracaniu stron potrzebuje jednak pomocy. Kacperek bardzo lubi żywe kolory.

Chłopczyk czeka na rodziców adopcyjnych, którzy pokochają go i zapewnią mu dom pełen miłości i zrozumienia. Kacper potrzebuje pełnych zaangażowania rodziców, którzy sprawią, że jego świat stanie się kolorowy i pełen radości.

Kontakt🔽 

Rodziny (najlepiej po szkoleniu w OA i z kwalifikacją na rodziców adopcyjnych), które chciałyby dowiedzieć się więcej o Chłopczyku i porozmawiać z opiekunem prawnym dziecka – zapraszam do kontaktu💌: dzieckoadopcyjne@gmail.com (ewentualnie na priv na FB).

Dla osób bez kursu🔽

Osoby, które dopiero rozważają temat adopcji i zastanawiają się od czego zacząć i jak wygląda cała procedura odsyłam do naszego Przewodnika po zawiłych procedurach adopcyjnych: „Kompendium wiedzy o adopcji. Narodziny miłości”. Książka jest dostępna:✅w Sklepiku adopcyjnym. Powstała w oparciu o doświadczenia kilkuset par i osób samotnych, które przeszły procedury związane z przysposobieniem dziecka (również i nasze😉).

Pomóż nam spełniać marzenie dzieci💖:

Wesprzyj nasze działania (TU na Patronite), które pozwalają dzieciom bez szans na adopcję w tym systemie, jednak znleźć rodzinę.