Szukamy rodziny adopcyjnej dla 6-letniej Dziewczynki i 4,5-letniego Chłopca (rodziny po szkoleniu w Ośrodku Adopcyjnym i kwalifikacji, ewentualnie w trakcie procedury)

Dziewczynka

Dziewczynka💓 ma 6 lat, jest pogodna, uśmiechnięta i bardzo dużo mówi. Uwielbia zabawy w fryzjera, lalkami oraz wszystkie aktywności, zwłaszcza na placu zabaw. Chętnie angażuje się w gry i zabawy z innymi dziećmi. Lubi ruch na świeżym powietrzu. Jej pasją jest taniec, który sprawia jej ogromną radość. Jest bardzo otwarta, szczera i żywiołowa, uwielbia się przytulać.

*
Dziewczynka uczęszcza do przedszkola, gdzie jest objęta wczesnym wspomaganiem rozwoju. Posiada orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na niepełnosprawność intelektualną lekkiego stopnia. Robi postępy, angażuje się w przedszkolne przedstawienia gdzie z powodzeniem uczy się wierszyków i piosenek. Jest samodzielna w codziennych czynnościach, lubi też pomagać innym.
Czeka ją wizyta u okulisty, przesiewowe badanie wzroku wskazało, iż należy je powtórzyć. Nie choruje przewlekle, nawet sezonowe infekcje przechodzi łagodnie.

Chłopiec

Jej Braciszek💓 ma 4,5 roku. Jest uśmiechniętym i bardzo żywiołowym dzieckiem. Uwielbia wszelkie aktywności fizyczne, uczy się jazdy na rowerze. Jest wielkim pasjonatem autek – ma ich sporą kolekcję. Bardzo lubi układać puzzle i tworzyć budowle z klocków. Ma dużą wiedzę o otaczającym świecie, gdyż zadaje mnóstwo pytań. Jest uparty i potrafi bronić własnego zdania.

*
Chłopczyk uczęszcza do przedszkola, gdzie jest objęty wczesnym wspomaganiem rozwoju. Posiada orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na niepełnosprawność intelektualną lekkiego stopnia. Rodzeństwo miało diagnozę stawianą przez poradnię psychologiczno – pedagogiczną przed ukończeniem trzeciego roku życia. Chłopiec nie chciał wtedy współpracować, nie wykonywał poleceń. Poznawczo poczynił ogromne postępy i nie odstaje w tym zakresie od swoich rówieśników. Jest również samodzielny w codziennych czynnościach. Na chwilę obecną nie jest pod opieką żadnego lekarza specjalisty.

Rodzeństwo pragnie mieć mamę, tatę, babcię i dziadka (nigdy ich nie mieli)

Dzieci czekają na swoich rodziców. Już dwukrotnie były świadkami, jak inne dzieci jechały z rodzicami adopcyjnymi do swoich domów i bardzo czekają na ten moment, kiedy i do nich przyjadą mama i tato. Chłopiec często opowiada innym, że ma rodziców i domek daleko, i kiedyś pojedzie tam z siostrą.
Ich marzeniem jest mieć mamę, tatę i babcię i dziadka – tak po prostu. Świetnie odnajdą się w rodzinie, gdzie jest już dziecko, ale mama i tata na wyłączność byliby idealni. Potrzebują rodziców wyrozumiałych, empatycznych i gotowych na aktywność.

Kontakt

Rodziny (tylko te, które ukończyły kurs i posiadają kwalifikację) i chciałyby dowiedzieć się więcej o Rodzeństwie i porozmawiać z opiekunem prawnym dzieci – zapraszam do kontaktu po szczegółowe informacje: dzieckoadopcyjne@gmail.com (ewentualnie na priv na FB).

Pomóż – wypełnij😊 

▶️🟢Cały czas zbieramy Wasze opinie dotyczące współpracy z różnymi ośrodkami adopcyjnymi z całej Polski – Ankieta jest anonimowa, 3-minutowa znajdziecie ją tutaj➡️Ankieta Ocena Wasze opinie i doświadczenia są niezwykle cenne, dla tych którzy dopiero zaczynają❤️.

Dla osób bez kursu🔽

Osoby, które dopiero rozważają temat adopcji i zastanawiają się od czego zacząć i jak wygląda cała procedura odsyłam do naszego Przewodnika po zawiłych procedurach adopcyjnych: 💙„Kompendium wiedzy o adopcji. Narodziny miłości”. Książka jest dostępna:w Sklepiku adopcyjnym. Powstała w oparciu o doświadczenia kilkuset par i osób samotnych, które przeszły procedury związane z przysposobieniem dziecka (również i nasze).