Szukamy rodziców adopcyjnych dla Rodzeństwa – Dziewczynki i Chłopca w wieku 7 lat z województwa dolnośląskiego. Dzieci są bliźniętami.

Rodzeństwo💓 przebywa obecnie w zawodowej rodzinie zastępczej. Kilka miesięcy temu Dzieci zostały przymusowo odebrane z domu biologicznego nakazem Sądu przez Policję. Były bardzo, ale to bardzo zaniedbane: społecznie, emocjonalnie, intelektualnie. Nie potrafiły wykonywać codziennych czynności domowych (nawet się ubrać). Miały trudność z wysłowieniem. Nie znały nazw podstawowych przedmiotów. Nie sygnalizowały jakichkolwiek potrzeb. Dodatkowo Rodzeństwo było zastraszone, reagowało lękiem na zwrócenie uwagi. Ich rozwój był na poziomie dzieci 3-4 letnich.

W tej sytuacji podjęto decyzję o odroczeniu obowiązku szkolego 2023/2024 i potrzebie kształcenia specjalnego. To niestety, podobnie jak i wiek zaważyło o tym, że OA nie znalazł dla nich rodziny adopcyjnej.

Dzieci odzyskały spokój

Dzieci w ciągu zaledwie kilku miesięcy pobytu w pieczy zastępczej zrobiły ogromny postęp. Nadrobiły zaległości związane z codziennym życiem, odzyskały spokój i poczucie bezpieczeństwa. Uczą się zakakująco szybko. Znają alfabet, liczby, wykonują proste ćwiczenia z dodawania i odejmowania. Dziewczynka już nie tylko dogoniła swoich równieśników, ale jest ponad przeciętną (ostanio była badana w PCPR przez psychologa). Chłopiec więcej doświadczył w domu rodzinnym i na chwilę obecną jeszcze trochę brakuje mu do poziomu rówieśników, ale już niewiele. Przypominam, że minęło zaledwie kilka miesięcy! Dzieci są zdrowe, (nie mają FAS).

Zainteresowania i pasje

Chłopiec interesuje się sportem, głównie piłką nożną, zna flagi państw. Jest mistrzem w odgadywaniu marek samochodów. Interesuje się planetami, a także bardzo lubi filmy o dinozaurach.

Dziewczynka lubi piec i zajadać domowe ciasta, układać puzzle. Lubi nosić kolorowe spineczki we włosach i bransoletki.

Dzieci są już poukładane. Bystre. Współpracują. Mają swój rytm dnia i bardzo dobrze w nim funkcjonują. Są pogodne, uśmiechnięte i ciekawe świata. Opiekunowie bazują na mocnych stronach dzieci, co powoduje, że chętnie zdobywają nową wiedzę oraz pytają o wszystko 🙂

Kontakt‼:

Rodziny, które chciałyby dowiedzieć się więcej o Dziewczynce i jej Braciszku, porozmawiać z opiekunem prawnym – zapraszam do kontaktu po szczegółowe informacje💌: dzieckoadopcyjne@gmail.com (ewentualnie na priv na FB).

Dla osób bez kursu🔽:

Osoby, które dopiero rozważają temat adopcji i zastanawiają się od czego zacząć i jak wygląda cała procedura odsyłam do naszego Przewodnika po zawiłych procedurach adopcyjnych:💚 „Kompendium wiedzy o adopcji. Narodziny miłości”. Książka jest dostępna:✅w Sklepiku adopcyjnym. Powstała w oparciu o doświadczenia kilkuset par i osób samotnych, które przeszły procedury związane z przysposobieniem dziecka (również i nasze).

Pomóż – wypełnij🔽: 

▶️🟢Cały czas zbieramy Wasze opinie dotyczące współpracy z różnymi ośrodkami adopcyjnymi z całej Polski – Ankieta jest anonimowa, 3-minutowa znajdziecie ją tutaj➡️Ankieta Ocena Wasze opinie i doświadczenia są niezwykle cenne, dla tych którzy dopiero zaczynają❤️.

Zostań Patronem💖 naszych działań⏬:

Możecie wesprzeć nasze działania (TU na Patronite), które pozwalają dzieciom bez szans na adopcję w tym systemie, znleźć rodzinę. Nie dostajemy wynagrodzenia za naszą pracę, a zabiera ona sporo czasu. Przynosi jednak najważniejszą zmianę w życiu dzieci, spełnia się ich największe i najważniejsze marzenie o rodzinie.