Rodzice zastępczy (w przyszłości adopcyjni)

Szukamy rodziny zastępczej z kwalifikacjami z możliwością adopcji w przyszłości dla 11-miesięcznej Dziewczynki🧡 przebywającej w placówce opiekuńczo-wychowawczej na terenie Dolnego Śląska.

Maleńka charakteryzuje się miłym oraz pogodnym usposobieniem. Jest w pełni zdrowa oraz sprawna fizycznie. Zarówno rozwój poznawczy, fizyczny jak i emocjonalno-społeczny kształtuje się prawidłowo. Występuje wyregulowany sen, Dziewczynka zgłasza swoje potrzeby za pomocą płaczu.

Rozwój Maleństwa

Dziecko uwielbia poznawać świat raczkując lub przemieszczając się wzdłuż płotka. Dziewczynka ma apetyt, bardzo lubi poznawać nowe potrawy, szczególnie jej przysmakami są owocowe musy. Dziecko gaworzy, uśmiechem odpowiada na uśmiech😊. Maleństwo bardzo chętnie przytula się do opiekuna, niepodważalnie potrzebuje okazania bliskości oraz ciepła.

Malutka uwielbia popołudniowe drzemki, wyczuwa rytm muzyki, bardzo lubi, kiedy opiekun czyta jej oraz innym dzieciom bajki. Z zaciekawieniem przygląda się kolorom, kształtom, postaciom, jest spostrzegawcza.

Bawiąc się z innymi dziećmi na edukacyjnej macie, potrafi zawalczyć o swoją zabawkę oraz osiągnąć zamierzony cel, nie poddaje się tak szybko. Podtrzymywana chętnie stawia pierwsze kroczki, ale na te samodzielne, oficjalne, zdradziła, iż chce poczekać na rodziców, aby upamiętnili tę chwilę🙂.

Kontakt

💙Rodziny (tylko te, które ✅ukończyły kurs i posiadają kwalifikację) i chciałyby dowiedzieć się więcej o Dziewczynce i porozmawiać z opiekunem prawnym – zapraszam do kontaktu po szczegółowe informacje: dzieckoadopcyjne@gmail.com (ewentualnie na priv na FB).

💙Osoby, które dopiero rozważają temat adopcji i zastanawiają się od czego zacząć i jak wygląda cała procedura odsyłam do naszego Przewodnika po zawiłych procedurach adopcyjnych: „Kompendium wiedzy o adopcji. Narodziny miłości”. Książka jest dostępna:✅w Sklepiku adopcyjnym. Powstała w oparciu o doświadczenia kilkuset par i osób samotnych, które przeszły procedury związane z przysposobieniem dziecka (również i nasze)😉.

💗Mimo wszystkich utrudnień zwłaszcza tych w SM (gdy próbowano zniszczyć nasze wieloletnie dzieło i przy profilu Adopcja pojawiła się informacja, że jest zagrożony i nie jest już polecany, a dodatkowo ograniczono jego zasięg) udaje nam się dalej pomagać, zmieniając historie małych dzieci, które wreszcie trafiają do rodzin adopcyjnych lub zastępczych. Ostatnio aż 7 dzieci odnalazło nowych Rodziców (jedno z nich, niespełna roczne, miało już trafić do DPS-u). Dzięki Patronom to dzieło może trwać, wymaga ogromu czasu i zaangażowania. Tu szczegóły jak możecie nam pomóc. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy🧡.