Szukamy rodziny zaprzyjaźnionej dla 7-letniej Julii. Dziewczynka ma uregulowaną sytuacją prawną, mogłaby zostać adoptowana. Jednak OA nie znalazł dla niej rodziców.

Julia💓 trafiła do bazy krajowej dzieci czekających na adopcję i choć to miało zwiększyć jej szanse na znalezienie rodziny – to nic się nie zmieniło. Ostatecznie Dziewczynka trafiła do DPS-u w Łomży.

Julia ma zdiagnozowany FAS. Posiada orzeczenie o niepełnosprawności i orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Łatwo się adaptuje do nowych warunków. Jest dzieckiem pogodnym, empatycznym i otwartym. Chętnie nawiązuje kontakt z nowymi ludźmi.

Wcześniej przebywała w zawodowej rodzinie zastępczej, która z przyczyn losowych nie mogła dalej sprawować opieki nad Dziewczynką. Julia dużo z nimi podróżowała, zwiedzała nowe miejsca. Jest dzieckiem zaprawionym w podróżach. Bardzo lubi zwierzęta – koty i psy🐶🐱.

Rodzina zaprzyjaźniona dla dziecka – kto może nią zostać? Jakie warunki musi spełnić?

Szukamy rodziny zaprzyjaźnionej, która będzie chciała zbudować długotrwałą relację z Dziewczynką, odwiedzać ją, zabierać na spacery, a może czasem na weekendy, by Julia choć w takim stopniu doświadczyła świata zewnętrznego.

Pytacie, czy trzeba mieć ukończony jakiś kurs? – NIE. W przypadku rodzin zaprzyjaźnionych nie jest to obligatoryjne. Konieczne jest zaświadczenie o niekaralności, opinia z pracy, zaświadczenie od lekarza psychiatry o braku przeciwwskazań do sprawowania opieki na dzieckiem. W przypadku rodzin, które już mają potomstwo nie można być pozbawionym praw rodzicielskich, prawa te nie mogą też być ograniczone.

Czy osoba samotna może zostać rodziną zaprzyjaźnioną – TAK

Ważne jest też to, by rodzina nie mieszkała zbyt daleko, by miała możliwosć odwiedzać Dziewczynkę choć raz w miesiącu. Najlepiej, by była z okolicy Łomży, ale niekoniecznie. Tak naprawdę z Warszawy do Łomży można dojechać w zaledwie 1,5 godziny.

Kontakt w sprawie Dziewczynki🔽

Osoby, które są zainteresowane poznaniem Julii i chciałyby porozmawiać z opiekunem prawnym dziecka – zapraszam do kontaktu💌: dzieckoadopcyjne@gmail.com (ewentualnie na priv na FB).

Dla wszystkich, myślących o adopcji🔽

Osoby, które dopiero rozważają temat adopcji i zastanawiają się od czego zacząć i jak wygląda cała procedura odsyłam do naszego Przewodnika po zawiłych procedurach adopcyjnych:✅ „Kompendium wiedzy o adopcji. Narodziny miłości”. Książka jest dostępna:w⏩  Sklepiku adopcyjnym. Powstała w oparciu o doświadczenia kilkuset par i osób samotnych, które przeszły procedury związane z przysposobieniem dziecka (również i nasze)😊.