Szukamy rodziny zaprzyjaźnionej dla Dziecka💓z uregulowaną sytuacją prawną, przebywającego w placówce. Ważne, by rodzina mieszkała w okolicach:  Gostynina, Kutna, Płocka Żychlina, Włocławka, Gąbina. 

A może uda się od razu znaleźć rodzinę adopcyjną? W takim przypadku miejsce zamieszkania nie ma znaczenia.

Chłopiec ma ukończone 6 lat. Uczęszcza do tzw. zerówki. Gdy zamieszkał w placówce, był dzieckiem z tych ,,niewidzialnych”. Nie pytał o nic, ,,nie robił problemów, jakby go nie było…” Dziecko bardzo zaniedbane emocjonalnie i fizycznie w domu rodzinnym. Po traumach. ‼Aktualizacja z 14 grudnia: Chłopiec znalazł już rodzinę i spędzi z nią Święta🎄😊‼.

Zainteresowania i pasje Dziecka

Chłopiec mieszka w placówce już ponad półtora roku. Rozkwitł!  – Jest bardzo samodzielny i rezolutny jak na swój wiek. Uwielbia się przytulać. Bardzo lubi zabawy na dworze: grę w piłkę nożną, jazdę na rowerze, spacery. Lubi też oglądać bajki i słuchać muzyki. Bardzo lubi, jak ktoś mu czyta bajki. Uwielbia wszelkie  gry zespołowe, oraz planszowe.

Od września chodzi systematycznie na basen. Uczy się pływać pod okiem trenera. Pływanie to zdecydowanie jego pasja. ,,Z wody może nie wychodzić,,. Trener go bardzo chwali za jego zapał, pracowitość i wytrwałość podczas ćwiczeń. 

Sytuacja zdrowotna Chłopca

Chłopiec ogólny stan zdrowia i odporność ma dobrą. Natomiast ma skierowanie i jest zapisany do okulisty, z powodu wady wzroku – zeza. Prawdopodobnie będzie miał zabieg korekcyjny, i będzie miał zlecone okulary. Jest też zapisany na zabieg laryngologiczny  – drenaż ucha/uszu. Mamy podejrzenie, iż dziecko ma FAS, natomiast do tej pory w poradniach nie był on kierowany pod tym kątem na badania czy konsultacje. 

O Chłopcu…

Nasz wychowanek jak na 6 latka, jest bardzo samodzielny, nad wyraz kulturalny, jest też pogodny, radosny i odważny. Jego największym marzeniem jest mieć mamę i tatę  – RODZINĘ, której tak  naprawdę nigdy nie miał.

Kogo szukamy?

Poszukujemy dla Chłopca rodziny np. z:  Gostynina, Kutna, Płocka Żychlina, Włocławka, Gąbina i okolic. 
Nasz wychowanek długo i z ogromnym wytęsknieniem czeka na rodzinę dla siebie.

Kontakt w sprawie Chłopca

Osoby, które są zainteresowane poznaniem Dziecka, proszę o kontakt sms z Panią dyrektor placówki typu rodzinnego pn. Horyzont – Eweliną Iwańską (która oddzwoni) – tel. +48 571 251 668. Jest też możliwość kontaktu mailowego: pow.horyzont@gmail.com lub fundacjaefop@gmail.com. Adres placówki: Strzałki 25
09-500 Gostynin, województwo mazowieckie.‼Aktualizacja z 14 grudnia: Chłopiec znalazł już rodzinę i spędzi z nią Święta🎄😊‼.

‼Dla osób bez kursu

Osoby, które dopiero rozważają temat adopcji i zastanawiają się od czego zacząć i jak wygląda cała procedura odsyłam do naszego Przewodnika po zawiłych procedurach adopcyjnych: „Kompendium wiedzy o adopcji. Narodziny miłości”. Książka jest dostępna:w⏩  Sklepiku adopcyjnym. Powstała w oparciu o doświadczenia kilkuset par i osób samotnych, które przeszły procedury związane z przysposobieniem dziecka (również i nasze).