Szukamy Rodziny adopcyjnej dla 10-letniej Dziewczynki💓. Za kilka miesięcy miną 2 lata od kiedy trafiła do zawodowej Rodziny zastępczej.  W tym czasie zrobiła ogromny postęp, wynikający też z tego, że wreszcie poczuła się bezpiecznie. Jednocześnie udało się trafnie zdiagnozować  niedosłuch u Dziewczynki.

O Dziewczynce

Początkowo nie wiadomo było co jest problemem u Dziewczynki, dlaczego nie wykonuje poleceń, ma trudności w szkole. Trafna diagnoza wszystko zmieniła. Teraz Dziewczynka nosi nowy aparat z systemem fm, wspomagającym słyszenie. Pomaga on zrozumieć w hałasie głos osoby mówiącej. Funkcja ta jest szczególnie przydatna w szkole, gdzie często dochodzi wiele różnych odgłosów. Pozwala Dziewczynce wyłapać słowa nauczyciela. Nie wiadomo, jak będzie w przyszłości ze słuchem Dziewczynki, dlatego już teraz uczy się ona dodatkowo języka migowego.

Bardzo dobra uczennica

Dziewczynka jest bardzo chwalona przez nauczycieli. Mało tego, jest nawet jedną z najlepszych uczennic w klasie😊. Ma bardzo dobrą pamięć i (co teraz coraz rzadsze u dzieci w jej wieku) – uwielbia czytać książki. Dzięki nim może spełniać marzenia i jej życie jest bogatsze. Dziewczynka bardzo ładnie maluje. Ma zdolności artystyczne. Jest też kreatywna.

OA nie znalazł dla Dziewczynki Rodziców ze względu na wiek i problem ze słuchem. Dziewczynka jest z województwa śląskiego. Bardzo pragnie mieć Rodziców. W tym roku przystąpiła do I Komunii Świętej, niestety jeszcze nie mając u swego boku Mamy i Taty🧍‍♀️🧍‍♂️.  Był czas, że wydawało się, że może wszystko się zmieni, że Dziewczynka nareszcie będzie mieć rodzinę. Okazało się jednak, że potencjalni kandydaci na RA potraktowali Dziewczynkę w pewnym stopniu przedmiotowo. Chcieli ją adoptować, by w przyszłości zaopiekowała się ich niepełnosprawnym Dzieckiem. Na szczęcie Instytucje odrzuciły ich ze względu na niewłaściwe motywacje.

Kontakt🔽:

Osoby, które chciałyby dowiedzieć się więcej o Dziewczynce i porozmawiać z opiekunem prawnym zapraszam do kontaktu po szczegółowe informacje: dzieckoadopcyjne@gmail.com (ewentualnie na priv).

Pomóż – wypełnij😊: 

Cały czas zbieramy Wasze opinie dotyczące współpracy z różnymi ośrodkami adopcyjnymi z całej Polski – Ankieta jest anonimowa, 3-minutowa znajdziecie ją tutaj➡️Ankieta Ocena Wasze opinie i doświadczenia są niezwykle cenne, dla tych którzy dopiero zaczynają❤️.

Dla osób bez kursu⏬:

Osoby, które dopiero rozważają temat adopcji i zastanawiają się od czego zacząć i jak wygląda cała procedura odsyłam do naszego Przewodnika po zawiłych procedurach adopcyjnych: 🧡„Kompendium wiedzy o adopcji. Narodziny miłości”. Książka jest dostępna:w Sklepiku adopcyjnym. Powstała w oparciu o doświadczenia kilkuset par i osób samotnych, które przeszły procedury związane z przysposobieniem dziecka (również i nasze).

Do poczytania⏬:

Książki o adopcji dziecka👶: Opowieści Mam adopcyjnych„Dzięki adopcji zostałam mamą”. Znajdziecie w niej historie kilkudziesięciu kobiet, które doświadczyły różnych odcieni macierzyństwa adopcyjnego.