Szukamy rodziny zastępczej z kwalifikacjami oraz możliwością adopcji w przyszłości dla małego, zaledwie 5-letniego Chłopczyka💓.

Mimo, iż Dziecko wymaga systematycznej pracy z logopedą, jest w pełni sprawne fizycznie i psychicznie. Chłopczyk przebywa w placówce opiekuńczo-wychowawczej na terenie Dolnego Śląska.

Dziecko bardzo dobrze funkcjonuje w grupie rówieśniczej, codziennie uczęszcza do przedszkola, gdzie bardzo chętnie wykonuje prace plastyczne, uczestniczy w zajęciach tanecznych oraz sprawnościowych. Jest również bardzo pomocnym Chłopcem – zdecydowanie jego ulubioną czynnością jest pomoc ciociom w przygotowywaniu prania😉.

Dziecko dąży do bliskości, bardzo chętnie przytula się z ciociami: opiekunkami, wychowawcami. Chłopiec bardzo chętnie współpracuje z pedagogiem, z zaangażowaniem wykonuje powierzone zadania, potrafi utrzymać skupienie/koncentrację. Uwielbia się przytulać i siedzieć u wszystkich cioć na kolankach.

Chłopczyk bardzo lubi jeździć na rowerku biegowym, uwielbia spacery. Bardzo chętnie tworzy konstrukcje z klocków. Jego superbohaterami są świnka Peppa oraz jej brat George. Bardzo chciałby mieć tatę, z którym mógłby tworzyć nowe budowle z klocków oraz grać w piłkę nożną⚽, a z mamą przytulać się
podczas dobranocki oraz czytania książeczek o śwince Peppie📕🐖.

Kontakt🔽

Rodziny (przede wszystkim te, które ukończyły szkolenia i posiadają kwalifikację) i chciałyby dowiedzieć się więcej o Chłopczyku i porozmawiać z opiekunem prawnym dziecka – zapraszam do kontaktu po szczegółowe informacje💌: dzieckoadopcyjne@gmail.com (ewentualnie na priv na FB).

Dla osób bez kursu🔽

Osoby, które dopiero rozważają temat adopcji i zastanawiają się od czego zacząć i jak wygląda cała procedura❓ – odsyłam do naszego Przewodnika po zawiłych procedurach adopcyjnych✅: „Kompendium wiedzy o adopcji. Narodziny miłości”. Książka jest dostępna: w🚼  Sklepiku adopcyjnym. Powstała w oparciu o doświadczenia kilkuset par i osób samotnych, które przeszły procedury związane z przysposobieniem dziecka (również i nasze).

Pomóż – wypełnij🔽

Cały czas zbieramy Wasze opinie dotyczące współpracy z różnymi ośrodkami adopcyjnymi z całej Polski – Ankieta jest anonimowa, 3-minutowa znajdziecie ją tutaj✅: Ankieta Ocena. Wasze opinie i doświadczenia są niezwykle cenne, dla tych którzy dopiero zaczynają.

O Adopcji (z perspektywy mam, ojców i dzieci)🔽

Jak przebiega adopcja❓ Jakie towarzyszą jej emocje❓ Jak wygląda wspólne życie z dzieckiem adoptowanym❓ Co czuje mały człowiek w momencie adopcji❓ Jak później układa się jego życie❓
To najważniejsze pytania, na które odpowiedzi znajdziecie w naszych książkach – Dekalogu adopcyjnym.