Szukamy rodziny zastępczej z kwalifikacjami oraz możliwością adopcji w przyszłości dla 8-letniej Dziewczynki💓 przebywającej w placówce opiekuńczo – wychowawczej na terenie Dolnego Śląska.

Dziecko jest w pełni zdrowe i sprawne fizycznie. Dziewczynka jest bardzo otwarta oraz komunikatywna. Z łatwością nawiązuje oraz inicjuje kontakt z opiekunem. Domaga się indywidualnie spędzanego czasu. Dziewczynka bardzo chętnie uczestniczy w zabawach zespołowych, lubi gry zręcznościowe oraz wykonywanie prac plastycznych, technicznych z modeliny, plasteliny oraz pasteli. Szczególnym zainteresowaniem jej jest wykonywanie bransoletek z kolorowych, błyszczących koralików.

Zainteresowania i pasje Dziecka

Dziewczynka jest bardzo aktywna fizycznie. Uwielbia jeździć na rolkach, rowerze, długie spacery z wychowawcą, ćwiczenia na siłowni na dworze oraz gimnastykę. Uwielbia tańczyć🩰, uczęszcza na zajęcia taneczne z breakdance. Podczas zajęć indywidualnych pracuje chętnie, starannie wykonuje powierzone zadania, sama wykazuje inicjatywę i chęć udziału w zajęciach, potrzebuje okazania przy tym zainteresowania, wsparcia, pochwał – Dziewczynka potrzebuje być doceniana oraz zauważana przez bliską jej osobę. Dąży do zamierzonego celu. Doskonali naukę czytania, pisania oraz liczenia, poczynia w tym zakresie ogromne postępy, co sama zauważa.

Dziewczynka bardzo chętnie kontynuuje rozmowy z opiekunami o otaczającym ją świecie, zadaje pytania, jest dociekliwa, spostrzegawcza, rozumie żarty. Bardzo dobrze funkcjonuje w grupie rówieśniczej, zna zasady zachowania w grupie społecznej, potrafi się do nich dostosować. Dziecko chętnie pomaga wychowawcom w pracach domowych, jest dokładna i staranna.

Dziewczynka bierze udział w przedstawieniach teatralnych, wystąpienia publiczne nie stanowią dla niej problemu. Potrafi sukcesywnie zapamiętać powierzony jej tekst piosenki, wierszyk.

Dziewczynka korzysta z terapii logopedycznej oraz psychologicznej. Dziecko bez najmniejszych wątpliwości potrzebuje jednego – kochających, uważnych oraz troskliwych rodziców, którzy otoczą ją bezwarunkowym zainteresowaniem, miłością, okazując wsparcie, którzy będą przy jej boku, kiedy Dziewczynka odkrywać będzie kolejne pasje, a oni dumnie będą jej kibicować.

Kontakt🔽

Rodziny (przede wszystkim te, które ukończyły szkolenia i posiadaja kwalifikację) i chciałyby dowiedzieć się więcej o Dziewczynce i porozmawiać z opiekunem prawnym dziecka – zapraszam do kontaktu po szczegółowe informacje: dzieckoadopcyjne@gmail.com (ewentualnie na priv na FB).

Dla osób bez kursu🔽

Osoby, które dopiero rozważają temat adopcji i zastanawiają się od czego zacząć i jak wygląda cała procedura odsyłam do naszego Przewodnika po zawiłych procedurach adopcyjnych: „Kompendium wiedzy o adopcji. Narodziny miłości”. Książka jest dostępna:w Sklepiku adopcyjnym. Powstała w oparciu o doświadczenia kilkuset par i osób samotnych, które przeszły procedury związane z przysposobieniem dziecka (również i nasze).

O Adopcji (z perspektywy mam, ojców i dzieci)🔽

Jak przebiega adopcja❓ Jakie towarzyszą jej emocje❓ Jak wygląda wspólne życie z dzieckiem adoptowanym❓ Co czuje mały człowiek w momencie adopcji❓ Jak później układa się jego życie❓

To najważniejsze pytania, na które odpowiedzi znajdziecie w naszych książkach – Dekalogu adopcyjnym.