Szukamy rodziny adopcyjnej lub rodziny zastępczej z planem adopcyjnym dla małych dzieci (dwóch Chłopców) w wieku przedszkolnym. Bracia mają odpowiednio: Młodszy💓 3,5 roku, a Starszy💓 niedługo będzie obchodził 5 urodziny. Aktualnie przebywają w Rodzinnym Domu Dziecka w województwie kujawsko-pomorskim.
Dzieci trafiły do pieczy zastępczej, gdyż Rodzice biologiczni nie zajmowali się należycie synami. Nie przykładali wagi do tego, czy dzieci są najedzone, umyte, bezpieczne. Nie wykazywali zainteresowania ich rozwojem, zdrowiem, nie okazywali im bliskości, nie nawiązywali relacji. Szczególnie starszy Chłopiec po umieszczeniu w rodzinie zastępczej przejawiał zachowania dziecka głodzonego. U Młodszego wystąpiły zaburzenia więzi. Chłopczyk budził się w nocy, wyciągał ręce, ale gdy tylko opiekunowie zbliżyli się do niego, by go przytulić i uspokoić, cofał rączki. Według opinii Pani psycholog Maluszek nauczył się, że jego potrzeby i tak nie zostaną zaspokojone, że nikt nie zareaguje na jego płacz.
O Braciach
Bracia chodzą do przedszkola. Starszy Chłopiec jest dzieckiem zdrowym, lubianym przez rówieśników i opiekunów, prawidłowo rozwija się emocjonalnie, społecznie, chętnie uczestniczy w zajęciach dydaktycznych. Jest zainteresowany uczeniem się nowych rzeczy. Odczuwa więź ze swoją grupą przedszkolną i z paniami. Przeżywa różne radości i smutki związane z życiem grupy przedszkolnej. Nie zniechęca się z byle powodu, przejawia dużą inicjatywę, podejmuje różne sposoby działania podczas zabaw i zajęć konstrukcyjnych, badawczych, plastycznych, rozwijających wyobraźnię. Dziecko uczestniczy w zajęciach logopedycznych.
Młodszy Chłopiec jest pod opieką PPP, ma wdrożoną pomoc w zakresie kształcenia specjalnego, pomoc logopedyczną oraz terapię integracji sensorycznej. Ze względu na znaczne pobudzenie psychoruchowe włączono u dziecka leczenie farmakologiczne z pozytywnym efektem.
Chłopiec wymaga większej uważności, szybko się nudzi i częściej potrzebuje zmiany formy aktywności. Gdy coś mu nie pasuje wykazuje zachowania buntownicze, przejawiające się krzykiem czy płaczem. Najlepiej funkcjonuje w małej grupie dzieci, a zwłaszcza gdy może być sam z Opiekunem lub Panią w przedszkolu. Chłopiec jest aktywny ruchowo, chętnie nawiązuje kontakt z opiekunami. Szczególnie bliską więź nawiązał z Ciocią prowadzącą RDD. W przedszkolu, gdy tylko widzi Ciocię, która przychodzi go odebrać, biegnie z radością, przerywając każdą zabawę. Jest Dzieckiem bardzo uczuciowym, wrażliwym, opiekuńczym. W RDD zamieszkało ostatnio niemowlę i Chłopczyk stara się pomagać w opiece nad nim.
W przypadku młodszego z Braci wskazane jest jasne wytyczenie granic i praca na pozytywnych wzmocnieniach. Zdaniem specjalistów przy utrzymaniu wsparcia edukacyjnego, poradni pedagogicznej oraz lekarza psychiatry rozwój Dziecka może przebiegać bez większych komplikacji.
Bracia mają kwalifikację do adopcji, bardzo czekają na rodziców. Jak dotąd nie znalazła się rodzina i niestety coraz bardziej realne staje się rodzielenie dzieci. A przecież mają tylko siebie. Chłopcy potrzebują kochających rodziciców, którzy będą mieć czas tylko dla nich i nie będą musieli go dzielić między wiekszą liczbę dzieci. A w RDD, gdzie przebywają Chłopcy małych mieszkańców jest sporo, do tego dochodzi ciągła rotacja dzieci.
Braciszkowie nie znaleźli rodziców ze względu na zapisy w karcie Młodszego Chłopca. Paradoksalnie… bo to On jest właśnie dzieckiem, które od razu chwyta za serce, ujmuje wszystkich swoją wrażliwością i dobrocią.
Kontakt💌
Rodziny adopcyjne lub zastępcze z planem adopcyjnym, ktore chciałyby dowiedzieć się więcej o Chłopcach oraz porozmawiać z opiekunem dzieci – zapraszam do kontaktu po szczegółowe informacje: dzieckoadopcyjne@gmail.com (ewentualnie na priv na FB).
Dla osób bez kursu⏬
Osoby, które dopiero rozważają temat adopcji i zastanawiają się od czego zacząć i jak wygląda cała procedura odsyłam do naszego✅ Zestawu – „Przewodnika po adopcji” . Znajdziecie w nim też aplikację „Ośrodki Adopcyjne” – ułatwiającą wybór OA na podstawie opinii innych kandydatów.
Poczytaj👪
- Opowieści Mam adopcyjnych: „Dzięki adopcji zostałam mamą”. Znajdziecie w niej historie kilkudziesięciu kobiet, które doświadczyły różnych odcieni macierzyństwa adopcyjnego.
- Historie Ojców adopcyjnych: „Adopcja oczami ojca”
- Doświadczenia Dzieci adopcyjnych: „Moje nowe życie po adopcji”