Potrzebna rodzina adopcyjna lub rodzina zastępcza długookresowa (po szkoleniach, ewentualnie na końcowym etapie procedury) dla małego Chłopczyka.

M. ma rok i 8 miesięcy. Jest dzieckiem bardzo pogodnym, ufnym, otwartym. Łatwo nawiązuje więź, lubi dzieci. Maluszek został umieszczony w rodzinnym domu dziecka, gdzie dodatkowo przebywa obecnie jeszcze aż 7 małych mieszkańców.

M. lubi być przytulany przez zastępczą mamę i głaskany. Chichocze, gdy ktoś delikatnie drapie go po pleckach. Jest dzieckiem lubianym, które chwyta za serce. Wszyscy, którzy go znają zastanawiają się dlaczego wciąż nie ma dla niego rodziny?

Chłopczyk jest dzieckiem zdrowym, dokładnie przebadanym. Jednak ze względu na uwarunkowania genetyczne występuje ryzyko, że jego rozwój intelektualny będzie w dolnej granicy normy intelektualnej lub nieco poniżej tej normy. Według współczesnej wiedzy medycznej ryzyko takie wynosi 30%. Chłopczyk ma 70% szans, że będzie rozwijał się dobrze. Przyszli rodzice muszą być jednak otwarci i gotowi zaakceptować każdą sytuację, również i tę że M. znajdzie się w tej pierwszej grupie.

Chłopczyk lubi oglądać książeczki📕📚, pokazuje paluszkiem co jest na stronie chociaż nie zawsze to mu wychodzi. Umie zakładać krążki na pałąk, wrzucać zabawkowe monety do świnki skarbonki🐷. Nie mówi jeszcze ale bardzo chce się komunikować. Próbuje budować z dużych klocków i bije sobie brawo gdy zbuduje wieżę👏. Jest dzieckiem sprawnym fizycznie. Maluszek potrzebuje nieco więcej czasu na „rozgryzienie” działania nowej zabawki. Na chwilę obecną nie sposób określić czy jest to efekt opóźnień, czy indywidualnego tempa rozwoju. Warto jednak podkreślić, że w RDD M. nie może liczyć na indywidualne traktowanie. Opiekunowie dzielą swój czas dodatkowo między 7 maleńkich dzieci z różnymi problemami.

Ośrodek adopcyjny twierdzi że dla „takiego” dziecka jak M. nie ma rodziny adopcyjnej… nie ma również rodziny zastępczej. Instytucje zastanawiają się nad umieszczeniem Chłopczyka w DPS-ie.

Maluszek nie ma jeszcze nawet 2 latek… potrzebuje rodziców, którzy go pokochają i zechcą z nim spędzić życie.

Kontakt💌

Rodziny (przede wszystkim te, które ukończyły szkolenia i posiadają kwalifikację na rodziców adopcyjnych lub zastępczych) i chciałyby dowiedzieć się więcej o Chłopczyku – zapraszam do kontaktu po szczegółowe informacje: dzieckoadopcyjne@gmail.com (ewentualnie na priv na FB).

Dla osób bez kursu🔽

Osoby, które dopiero rozważają temat adopcji i zastanawiają się od czego zacząć i jak wygląda cała procedura odsyłam do naszego💚 Zestawu – „Przewodnika po adopcji” . Znajdziecie w nim też aplikację „Ośrodki Adopcyjne” – ułatwiającą wybór OA na podstawie opinii innych kandydatów.

Poczytaj👪