9-letni Filip

Najstarszy z Rodzeństwa to dziewięcioletni Filip. Jest Dzieckiem zdrowym. Chłopiec ma zielone oczy i bystre spojrzenie. Początkowo może wydawać się nieco nieśmiały, jednak w atmosferze bezpieczeństwa i zaufania stopniowo się otwiera, ukazując swoją wrażliwość, ciepło i dojrzałość emocjonalną. Jest dzieckiem spokojnym, skrytym i bardzo spostrzegawczym. Stara się dbać o porządek i harmonię. Wyróżnia się samodzielnością. W szkole stara się wspierać kolegów i być przykładem dla innych uczniów.

Chłopiec lubi aktywność fizyczną – szczególną radość sprawiają mu pływanie, gra w piłkę nożną oraz jazda na rowerze. Z zainteresowaniem korzysta również z komputera i tabletu. Potrafi też z równym zaangażowaniem sięgać po książki, zwlaszcza jeśli jakiś temat go zainteresuje, czyta płynnie i z dużym zrozumieniem, chętnie poszerzając swoją wiedzę. Nauka przychodzi mu z łatwością, a powierzone zadania wykonuje sumiennie i z dużym zaangażowaniem. Zawsze jest przygotowany do zajęć i chętnie uczęszcza do szkoły. Jest ambitny, konsekwentny i zmotywowany do osiągania wyznaczonych celów.

Filip jest indywidualistą, który ceni prywatną przestrzeń, spokój oraz uporządkowany plan dnia. Potrzebuje miejsca, w którym będzie mógł samodzielnie rozwijać swoje zainteresowania, zdobywać nową wiedzę i umiejętności. W rodzinie posiada dwie młodsze siostry o bardziej żywym i ekspresyjnym usposobieniu, natomiast on sam preferuje wyciszenie i stabilność.

Jest dzieckiem zdrowym, nigdy nie wymagał specjalistycznego leczenia ani opieki medycznej. Przede wszystkim potrzebuje poczucia bezpieczeństwa, stabilizacji oraz bliskich osób, którym będzie mógł zaufać i przy których będzie rozwijał swoje możliwości. Filip potrzebuje kochających i wspierających rodziców, którzy otoczą go troską, akceptacją i pomogą mu budować pewność siebie oraz poczucie własnej wartości.

8-letnia Madzia

Magdalena to ośmioletnia, delikatna dziewczynka o niebieskich oczach oraz łagodnym, nieśmiałym spojrzeniu. Na pierwszy rzut oka może wydawać się skryta i zamknięta w sobie, jednak potrzebuje jedynie czasu, aby poczuć się bezpiecznie i obdarzyć drugą osobę zaufaniem. W atmosferze ciepła i akceptacji otwiera się, pokazując swoją wrażliwość, serdeczność oraz ogromną potrzebę bliskości i miłości.

Jest bardzo dziewczęca – lubi się przebierać, stroić, tańczyć i śpiewać. Muzyka oraz zabawa są dla niej naturalnym sposobem wyrażania emocji i siebie samej. Magdalena posiada piękny głos i chętnie angażuje się w aktywności związane ze śpiewem oraz
tańcem. Lubi być zauważana i doceniana przez bliskie jej osoby, ceni uwagę i zainteresowanie ze strony otoczenia.

To dziewczynka grzeczna, uprzejma i dobrze wychowana. Chętnie pomaga w domu, potrafi dostosować się do obowiązujących zasad i właściwie zachowuje się w różnych sytuacjach. Bardzo dobrze reaguje na spokojne, życzliwe podejście. Nie bywa złośliwa – swoje emocje najczęściej wyraża poprzez płacz, dlatego szczególnie potrzebuje cierpliwości, ciepła i poczucia bezpieczeństwa.

Dziewczynka chętnie uczęszcza do szkoły i z dużym zaangażowaniem pracuje nad nauką. Jest ciekawa świata, lubi zadawać pytania i zdobywać nową wiedzę. Na terenie szkoły funkcjonuje prawidłowo, dobrze radzi sobie z obowiązkami szkolnymi. Jest koleżeńska, towarzyska i utrzymuje przyjazne relacje z rówieśnikami.

Najsilniejszą więź tworzy ze swoją młodszą siostrą Karolinką, z którą dzieli pasję do tańca, śpiewu i muzyki. Magdalena bardzo pragnie mieć rodziców dla siebie i swojego rodzeństwa – kochający dom, w którym będzie mogła czuć się ważna, akceptowana i
bezpieczna.

Jest dzieckiem zdrowym, nigdy nie wymagała specjalistycznego leczenia ani opieki medycznej. To dziewczynka pełna łagodności, wdzięku i wrażliwości, która najbardziej potrzebuje miłości, cierpliwości oraz stabilnego, troskliwego domu.

7-letnia Karolina

Karolina to siedmioletnia, urocza i zawsze uśmiechnięta dziewczynka o niebieskich oczach oraz jasnych blond włosach. Jest dzieckiem bardzo żywym, energicznym i pełnym dziecięcej radości. Jej obecność wnosi wiele ciepła, spontaniczności i pozytywnej energii. Naturalny uśmiech oraz otwartość sprawiają, że szybko zwraca na siebie uwagę i łatwo nawiązuje kontakt z otoczeniem.

Karolinka jest bardzo dziewczęca i podobnie jak jej starsza siostra Magdalena uwielbia się przebierać, stroić oraz układać fryzury. Ogromną radość sprawiają jej kolorowe spinki, ozdoby i różnego rodzaju dodatki. Choć bywa czasami nieco roztrzepana, dodaje jej to uroku i podkreśla jej dziecięcą beztroskę oraz naturalność.

To pogodna, wesoła i pełna humoru dziewczynka. Jest towarzyska, chętnie angażuje się we wspólne zabawy i dobrze odnajduje się w grupie rówieśniczej. Jest lubiana przez dzieci, a swoją serdecznością i otwartością łatwo zdobywa sympatię innych. Chętnie bierze udział w przedstawieniach i występach, a wspólnie z siostrą odważnie prezentuje swoje zdolności muzyczne na scenie. Szybko się uczy i łatwo zapamiętuje nowe treści.

Karolina bardzo lubi aktywnie spędzać czas. Chętnie bawi się na świeżym powietrzu, korzysta z huśtawek, hamaka czy trampoliny. Jej nową pasją stała się jazda na hulajnodze oraz zabawy związane z postacią Elzy, które dostarczają jej wiele radości i rozbudzają wyobraźnię.

Jest dzieckiem samodzielnym, wykazuje inicjatywę i chętnie podejmuje się odpowiedzialnych zadań. Unika konfliktów, choć w niektórych sytuacjach potrzebuje jeszcze wsparcia osoby dorosłej w rozwiązywaniu drobnych nieporozumień. Jak całe jej
rodzeństwo, bardzo potrzebuje kochających rodziców, którzy otoczą ją ciepłem, uwagą i troską oraz zapewnią poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji.

Karolina jest dzieckiem zdrowym, nigdy nie wymagała specjalistycznego leczenia ani opieki medycznej. To dziewczynka pełna uroku, radości i dziecięcej energii, która najbardziej potrzebuje bliskości, akceptacji i kochającego domu.

Kontakt

💌Osoby, które chciałyby dowiedzieć się więcej o Rodzeństwie – zapraszam do kontaktu po szczegółowe informacje: 💌dzieckoadopcyjne@gmail.com (ewentualnie na priv na FB). 

****

💚Dla osób bez kursu, które myślą o adopcji i nie wiedzą, jak zacząć

Osoby, które dopiero rozważają temat adopcji i zastanawiają się od czego zacząć i jak wygląda cała procedura odsyłam do naszego💛Zestawu – „Przewodnika po adopcji” . Znajdziecie w nim też aplikację „Ośrodki Adopcyjne” – ułatwiającą wybór OA na podstawie opinii innych kandydatów.

💙Do poczytania – poznajcie nasze publikacje, które zmieniają wyobrażenie o adopcji:

Oto fragment z tej ostatniej 🙂

„W momencie adopcji miałem skończone 3 lata. Raczej się nie cieszyłem. Nie potrafiłby wtedy z czegokolwiek się cieszyć. Byłem dzieckiem maltretowanym i bardzo nieszczęśliwym💔. Blizny na ciele przypominają mi tamten okres mojego życia. Są pamiątką zła, którego doświadczyłem…

Moja mama zginęła w wypadku po zaledwie roku od chwili adopcji💔. Do dziś ją pamiętam i czuję jej dobroć❤️. Codziennie wieczorem siedziała długo przy mnie.

„Jesteś moim skarbem…”

Miała taki rytuał, że przed snem całowała wszystkie moje blizny, powtarzając że jestem jej skarbem, że to na mnie tak czekała i że mnie bardzo kocha💞. Jej długie, jasne włosy łaskotały mnie po twarzy. Początkowo nie wiedziałem co się dzieje. Bałem się.

Byłem dzieckiem, które nigdy wcześniej nie doświadczyło czułości. Ale potem czekałem na te chwile z nią spędzone. Jej ciepło zmieniało mnie i otwierało…”